Bahar Dönemi Dersleri

Üye Girişi

Kullanıcı Adı

Parola

Henüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Site Takibi

Başlığı Görüntüle

KOUELOHAB :: .:: ELO HAB MÜH ::. :: HOCALAR & ASİSTANLAR
 Başlığı Yazdır
Ders ve öğretim üyesi değerlendirme anketi
communicater
#1 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 30-11-2006 00:35
Yönetici

Katılım Tarihi: 22.05.06

Arkadaşlar Üniversitemizdeki eğitimin daha iyi olması bakımından şu anda aktif olan ders ve öğretim üyesi anketini doldurmanızı şiddetle tavsiye ederim. Her ne kadar geniş kapsamlı olmasada sadece bir kaç maddeyle de sınırlı olsada bence ders ve öğretim görevlisi hakkında ki fikir ve görüşlerinizi
samimi bir şekilde ankete yansıtın. Buraya böyle bir başlık açmamın nedeni daha önceki yıllarda bu anketlere pek önem veren olmadığından yada baştan sağma bir şekilde bu anketi dolduranlar sebebiyle bu anketlerden istenilen yada dikkate değer sonuçlar alınamamasındandır.

anafikir: Daha iyi bir KOU için hadi ankete

|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|_communicater__| ||'""|""\_____
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

http://www.kouelohab.com

teyyare
#2 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 30-11-2006 03:12
Kullanıcı Avatarı

Üye

Katılım Tarihi: 30.05.06

yıllardır(belki 10 belki 15)aynı anketi yayınlayan zihniyet.Bu tek düze sıradan sorularla hangi sorunları bu güne kadar çözmüşler yada hangi sorunları çözmeyi hedeflediklrini belirtseler süper olacak

img216.imageshack.us/img216/1729/anketxs8.jpg

feeds.feedburner.com/osmantuysuz/feed.1.gif

http://www.osmantuysuz.com

ahmethilmi
#3 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 02-12-2006 22:46
Üye

Hepsine en dusuk notu verin gecin

osman
#4 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 02-12-2006 22:52
Üye

Katılım Tarihi: 19.05.06

anket olayı güzelde tam notuma bakacam habire uyarı!!! insanın sinirini bozuyor zoraki anket dolduruyorlar

http://www.osmantoker.com

adil
#5 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 03-12-2006 00:24
Emektar Yönetici

Katılım Tarihi: 16.05.06

bu anket sonuçlarına hiçbir hocanın kulağı çekiliyor mudur acaba, merak ediyorum.. bizim lisede olsaydı, müdür yardımcımız çekerdi hocaların kulaklarını.. tabii farkındayım, biliyorum burası bizim lise değil, sezer hanım da müdür yardımcımız değil! kimse kimsenin kulağını da çekmez burada herhalde.. bunlar siyasetçi gibi çalışıyorlar biraz da.. aman tersleşmeyelim, bi oy da bi oydur hesabı yapılıyordur belki.. ee tabii biz buraya her ne kadar ders almaya gelmişsek, akademisyenler de her zaman "bizim işimiz ders anlatmak değil bilim yapmak" fikrindeler -haksız da değiller-..

uzun lafın kısası, sanmıyorum ki bi idareci alsın eline sonuçları; "vaaay bak hele demek ki X hoca konulara çok iyi hakim olmasına rağmen bildiklerini aktarmakta yetersizmiş, bunun için bi şeyler yapmalı" desin.. denmesi de tuhaf olur ya.. her neyse..

hocalarımıza gidiyor bu sonuçlar galiba, hatta zamanında, biri sonuçlardan memnun kalmadığı için sınıfı azarlamış sanırım (emin değilim).. sonuçlar gider gitmesine de, sonuçları önemseyen çok olur mu bilinmez.. zaten önemseyecek olanlarla anket olmadan da konuşup halledebiliyoruz bazı şeyleri.. asıl kendine toz kondurmayanlarla işimiz zor...

not: anketi doldurdum yine de..

Adil Ekin

http://www.adilekin.net

communicater
#6 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 03-12-2006 03:28
Yönetici

ahmethilmi wrote: Hepsine en dusuk notu verin gecin
Sence de bu işini iyi yapan hocalara bir haksızlık olmaz mı ? Belki espiri namına bu yazıyı yazmışsındır mantığıyla seni tenzih ederek konuşuyorum. Daha önceki anketlerde daha çok madde vardı ve de buna ek olarak son bir yorum yazmamız için de yer ayrılmıştı. Dolayısıyla anketin eleyiciliği ve tesir değeri daha fazlaydı. Tabiri yerindeyse önceki anketi baştan savma doldurarak ve de yorum kısmına hiçte bir üniversite öğrencisine yakışmayacak şekilde, yorum olmaktan uzak küfür dolu yazılarla doldurarak gönderen öğrenciler yüzünden anketin eleyiciliği ve etki etme değerinin düşmesine (ayrıca bakınız teyyarenin mesajına) sadece birkaç maddeye düşmesine neden oldu.Belki çoğunuz anketlerin hiçte dikkate alınmayacağını düşünüyorsunuz. Açıkçası bende böyle düşünmüyor değilim. Nitekim bu birkaç maddeyle eğitimi düzeltme namına pekte bir yol alınamayacağını düşünüyorum. Eğer bir şeylerin düzeltilmesini istiyorsak bu anketin yetmeyeceğinden yola çıkarak dileklerimizi varsa önerilerimizi zaten dilekçe yada email yoluyla ilgili yerlere gönderebiliriz.
osman wrote: anket olayı güzelde tam notuma bakacam habire uyarı!!! insanın sinirini bozuyor zoraki anket dolduruyorlar

bu konuda sana katlıyorum, böyle olması hiçde doğru değil nitekim zoraki anketİn sonucu nekadar sağlıklı olur bunun kararını bu anketi hazırlayan uzman! lara brakıyorum.

|^^^^^^^^^^^^\ ||\

99gececi
#7 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 05-12-2006 11:42
Üye

Katılım Tarihi: 21.11.06

IP adresimizden takip edip bulmasinlar sona bizi GrinGrin

Hak edene hak ettigi verilmeli, mesela hocalarin bi kismi icin yeni bir alan koyulmali eksi ala eksi seklinde ki hak yerini bulsun...

sskilinc
#8 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 05-12-2006 16:13
Kullanıcı Avatarı

Üye

işin ilginç tarafı bu ankete verdiğin bütün cevaplar zayıf ise gönderemiyorsun ama hepsine mükemmel cevabını veriyorsan gönderebiliyorsun...tamam belki bizim bölümde hepsi zayıf olacak bir hoca olmayabilir ama eminimki diğer bölümlerde bunu hakeden hocalar var.ayrıca böyle bir yöntemle öğrencilerin gelişi güzel doldurmasıda engellenemez.
kısacası eski anket çok daha iyiydi değerlendirme açısından.en azından yorum kısmı vardı.ankete koyulmayan soruları biz varmış gibi yorum kısmında cevaplıyorduk...
neyse buda hiç yoktan iyi canım.en azından hocalarımıza not verebiliyoruz.bunu yapmayan çok üniversite var...

bu arada yanılmıyorsam bu anket değerlendirmesini bölüm başkanlığı değerlendiriyor.yada eskiden öyleydi.sonuçta hoca, ankete katılan öğrencilerin çoğundan düşük not almışsa bölüm hocayı uyarabiliyor (öyle değilsede öyle olmalı).bir arkadaş anlatmıştı; zamanında öyle bişey olmuş direk rektörlükten hocaya uyarı gelmiş (ne kadar doğru bilmiyorum sonuçta sadece duydum).

bu yüzden, arkadaşlar; LÜTFEN ANKETLERİ HOCALARIN HAKKETTİĞİ GİBİ DOLDURALIM

Selçuk Süleyman KILINÇ

Matt
#9 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-12-2006 08:47
Üye

Katılım Tarihi: 05.10.06

Arkadaşlar söylendiği gibi isminiz saklı tutulmuyor, bu konuda bilgi vermek istedim. Hocalar çok düşük puanlar aldıklarında ankete puan veren öğrenciler kimmiş öğrenmek istiyorlar, sizin yerinizde olsam herkese mükemmel verirdim.Ben şahsen öyle yaptım,alan razı veren razı Wink

sskilinc
#10 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-12-2006 19:16
Kullanıcı Avatarı

Üye

Matt wrote: Arkadaşlar söylendiği gibi isminiz saklı tutulmuyor, bu konuda bilgi vermek istedim. Hocalar çok düşük puanlar aldıklarında ankete puan veren öğrenciler kimmiş öğrenmek istiyorlar, sizin yerinizde olsam herkese mükemmel verirdim.Ben şahsen öyle yaptım,alan razı veren razı Wink

peki sen nerden biliyorsun? eğer söylediklerinin bir temeli varsa onuda söyleki okuyanlar inanabilsin yazdıklarına.çünkü öğrencinin verdiği nota bakıp ders notunuda verebilecek hocalar malesef bizim bölümdede var.

Selçuk Süleyman KILINÇ

Lutt
#11 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-12-2006 20:01
Üye

Katılım Tarihi: 26.05.06

Bu ders ve öğretim üyelerini değerlendirme anketi çıktığından beri herkes bir çekinceyle dolduruyor benim gördüğüm kadarıyla. Çünkü hiçbirimiz isimlerimizin görünüp görünmediğinden emin değil. Bence bu konuda kesin cevabı foruma üye olan hocalarımız verebilirlerse çok rahatlatıcı olacaktır.

Ve Childe Roland Kara Kuleye geldi...                 Umut BUDAK   

http://

ahmethilmi
#12 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-12-2006 20:59
Üye

eger dediginiz sekilde ogretim elemanlari puanlamanizi goruyorsa...amanin diyim.dokunmayin Angry CISSSSSSSS

communicater
#13 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-12-2006 21:02
Yönetici

İsmimizin görünüp görünmediği kanımca hiç önemli değil. Bir öğretim üyesi ve de verdiği ders hakkında gerçek fikirlerinizi söylemek bu kadar mı korkutuyor. Savunduğunuz fikirleri söyleme konusundaki bu korku ve teslimiyet üniversite sıralarındaki bizlere hiç mi hiç yakışmıyor, kaldıki gelecek hayatımızda bu durum devam ederse ne olur ülkenin hali! Şahsen yukarıda ki okuduklarım beni fevkaladesiyle üzdü ve gelecek hakkında da pek iyi fikirler uyandırmadı bende.

|^^^^^^^^^^^^\ ||\

sskilinc
#14 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-12-2006 21:34
Kullanıcı Avatarı

Üye

communicater wrote: İsmimizin görünüp görünmediği kanımca hiç önemli değil. Bir öğretim üyesi ve de verdiği ders hakkında gerçek fikirlerinizi söylemek bu kadar mı korkutuyor. Savunduğunuz fikirleri söyleme konusundaki bu korku ve teslimiyet üniversite sıralarındaki bizlere hiç mi hiç yakışmıyor, kaldıki gelecek hayatımızda bu durum devam ederse ne olur ülkenin hali! Şahsen yukarıda ki okuduklarım beni fevkaladesiyle üzdü ve gelecek hakkında da pek iyi fikirler uyandırmadı bende.

iyide alicim.bu tür eleştireye kapalı hocalar muhakkakki var dimi.ve böyle olması 7+1 durumundaki yada ne bileyim uzatanlar için yada en basiti uzatma durumu olmayan birini hoca takarr uzatırım diye korkması normal bence.bu normalse ben öyle yapacam demek değil.ben en doğru notu verdim ve bunuda asla değiştirmem.ama herkes bir olmuyor.o yüzden onların öyle bir kaygıları olmasını normal buluyorum.
tabi şöyle bir durum var; eğer öğrenci bu tür kaygılara düşüp hocaya hekkettiğinden daha fazla not veriyorsa (hoca bana takmasında geçeyim diye). burada ;

birinci suçlu hocadır.çünkü hoca eleştriye kapalı olduğunu ve malesef akademik anlayışa yanlış olan bu tutumu uzatıp "öğrenciye takma" boyutuna gelirse bu hocanın suçudur.
ikinci suçlu ise malesef öğrencidir; çünkü bu tür bir tutumu olmayan hocaya(hoca eleştriye çok açık ve her zaman yanlışını söylenmesini isteyen bir hoca), öğrenci sırf yine aynı korkuyla yaklaşıyorsa bu öğrencinin korkaklığıdır.öğrenci bu kişilikle hayatında hep korkuyla yaklaştığı için gerçekleri asla ve asla söylemeyeck ve malesef güdülme psikolojisinden ölene kadar kurtulmayacaktır.

uzun lafın kısası; hocalarımıza hakkettiği notu vermeliyiz.sistemde isim görünüyorsa ve hoca "kim bana düşük not vermiş bakayım diyorsa" zaten o hocamız eleştriye kapalıdır ve malesef bu tutumu akademik anlamda etik değildir.

Selçuk Süleyman KILINÇ

erus99
#15 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-12-2006 22:07
Kullanıcı Avatarı

Site Kurucusu

Katılım Tarihi: 03.05.06

Matt wrote: Arkadaşlar söylendiği gibi isminiz saklı tutulmuyor...

ben bunun yanlış olduğunu BİLİYORUM... neden derseniz ki demişsinizdir bile... ben geçen sene hoca hakkında yazı yazılabildiği zaman bir kaç sevmediğim hoca hakkında çok ağır şeyler yazdım... dedim ki eğer okuyorlarsa ne yaptıklarını bilsinler... sonuna kadar içimde ne varsa yazdım... sonuç o hocalar bana takmadı... hatta benim düşüncem odur ki bu yazılarlanları çoğu hoca okumuyordur... ki hakkında yazı yazdığım hocaların okumadığını düşünüyorum bu yüzden...

hele ki bir hocanın bi bakıpta aaaa biri bana düşük vermiş bakalım kimmiş diyerek inceleyeceğinide sanmıyorum... du ben şu çocuğa takayım ⇒ bana düşük not vermiş falan... eşitlikten yola çıkarsak bende bana düşük veren hocaya takarım o zaman ⇒

neyse bence sonuç olarak içinizden geldiği gibi notunuzu verin... nasılsa coğu ilgienmeyecek bile ⇒

feeds.feedburner.com/ErkalUsukGunluk.2.gif

http://www.erkalusuk.com

Matt
#16 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-12-2006 23:12
Üye

bunun yanlış olduğunu söyleyebilmen için hocalara benim kadar yakın benim kadar içlerinde bulunmuş olman gerekiyor..Ben her hoca bakıyor demedim, ama bunu takıntı yapan hocalar var (özellikle yeni hocalar) kimin ne puan verdiği gözüküyor.Adam senin adını bile bilmiyodur, sana bakmaz tabi. ama seni tanıyodur ve zaten sana potansiyel gıcıktır bu ankette ipe çekilmen için iyi bir neden olur. Eğer bir hoca çıkıpta anket sonuçlarında hangi öğrencinin kaç puan verdiği gözükmüyor derse en büyük yalancıdır..Buna cevap verebilcek hoca çıkmaz, bu okulu bitirene kadarda ayıya dayı muhabbeti yapamazsınız, hocalar kimin bunu yaptığını kimin yapmadığını iyi analiz ediyorlar, aramızda ispiyoncu yok,laf taşıyan öğrenci çok.Ben çok adam biliyorum ankette küfrü basıpta hocaya yalakalık yapan ve yalakalık yapmasına rağmen bir türlü yalakalıkla bişeyler elde edemeyen..bunu unutmayın arkadaşlar..

Matt
#17 Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-12-2006 23:22
Üye

Matt wrote: Hocalar çok düşük puanlar aldıklarında ankete puan veren öğrenciler kimmiş öğrenmek istiyorlar..

Burda hocalar tek tek düşük puan aldığında demek istemedim, genel toplamda düşük puanlar aldığında bu düşük puan verenler kimmiş inceliyorlar.Sonuç olarak onlarda bazı öğrencilere güveniyor, bu güvenilirliğin doğruluğunu teyid etmiş oluyorlar bu sonuçlara bakarak..Şunu unutmayınki gerek öğrenciyken, gerek bölüm başkanlıklarında gerekse iş hayatınızda kısacası tüm şartlarda bu tür kişilik analizleri yaparsınız, insanların sizin yüzünüze gülüp arkanızdan vurmadığından emin olmak istersiniz..Ben bunu yapan hocaları eleştirmiyorum ama kalkıp böyle şeyler için kafa yormanın, "ulan ben hocaya düşük not verdim acaba bunu görecekmi,bana takacakmı" diye düşünmenin yerine hepsine iyi not verin, kafanız rahat olsun..haklının hakkını yukardaki zamanı gelince verir..Hem bence hocalık yapmadan bir hocayı eleştirmeninde yersiz olduğunu düşünüyorum..Bu anketleri öğrencilere dürüst bir şekilde yaptırırsanız hiç bir hoca geçer not alamaz, öğrenci milleti (son sınıfa yaklaşmış yada uzatmaları oynayan,neyin ne olduğunu bilen öğrencilere lafım yok) kendi çıkarları doğrultusunda A yı B yi bilmeden yorum yapıyor..Bence bu anketlerin bi faydası yok, olamazda..

Atlanilacak Forum:
Sayfa oluşturulma süresi: 0.18 saniye
5,022,940 Tekil Ziyaretçi